Miniblog 25.03 18:59

Andrzej Horubała podobno napisał „powieść z kluczem”, w której „demaskuje” środowisko skupione wokół „Do Rzeczy”, a wydała to, skądinąd dotąd przeze mnie ceniona, Nowa Konfederacja. Powieści nie znam, może wydawca zechce mi ofiarować, to postawię sobie na półce obok „Prawicowych dzieci” Leszka Misiaka. Ale wydawca upowszechnił, jako rekomendację, link do recenzji w „Plusie Minusie”. Już w pierwszym akapicie tej recenzji czytamy, że Horubała odszedł z „Do Rzeczy” po tym, jak Ziemkiewicz „nazwał Żydów parchami”.

Po pierwsze, tą literacką obelgą, dedykowaną podłym przedstawicielom „narodu wybranego” („antysemita to taki, co nie odróżnia Żyda od parcha”, mówił Stanisław Jerzy Lec) potraktowałem nie Żydów jako takich, tylko kilku żydowskich polityków, na czele z Benjaminem Netanjahu i Yarem Lapidem – można sprawdzić, jak brzmiał inkryminowany wpis, bo nie mam zwyczaju niczego, co napisałem, usuwać, twitter też jakoś nie dopatrzył się w nim złamania „standardów społeczności”

https://twitter.com/R_A_Ziemkiewicz/status/957725369817272323J

Autor „Plusa Minusa” dołącza więc do manipulacji i zwykłego judzenia przeciwko mnie. Sytuacja jest identyczna, jakbym napisał, że „kilku pijanych chamów nie dało mi spać, drąc się po nocy”, a z tego wpływowe media kręciłyby nagonkę pod hasłem „Ziemkiewicz nazywa Polaków chamami”.

Rzecz druga: tak się składa, że wiem, dlaczego Horubała odszedł z „Do Rzeczy” i że jego spór z redaktorem naczelnym miał zupełnie inny  – powiedzmy, ambicjonalny charakter. To, w jaki sposób go na użytek mediów przedstawił, spowodowało, że przestałem Horubałę szanować (choć nie przestałem cenić – jako krytyka, nie prozaika). Trudno szanować człowieka, który w poniedziałek jak co tydzień spotyka się z tobą na redakcyjnym kolegium, normalnie rozmawia, w żaden sposób nie okazuje, że ma do ciebie jakieś pretensje, a we środę dowiadujesz się z mediów, że, ogłosił, odchodzi, bo nie może być w jednej redakcji z takim ch. jak ty.

3
0

#VideoBlog

zobacz więcej
#AkademiaZdrowegoRozsądku
zobacz więcej

#ZMojejPółki

zobacz więcej